חפש בבלוג זה

Translate

16.9.2014

מאחורי הקלעים

רציתי קצת לשתף אתכן בתהליך של יצירת רשומה. כולנו רגילות לגלוש במרשתת (אינטרנט, בעברית) ולראות אינסוף תמונות ערוכות, יפות ומסוגננות. אבל איך נוצרת רשומה? וכמה עבודה כרוכה בזה? האם חשבתן על זה פעם?

השלב הראשון הוא השלב הקל ביותר, וגם האהוב עלי ביותר: יצירת לוק ששווה לתעד. יש לי את היכולת להרכיב לוקים מוצלחים בראש, כך שאני אפילו לא צריכה לגשת לארון. השלב השני כרוך במציאת לוקיישן לצילומים. אם תדפדפו קצת בתמונות שלי, תראו שרובן מצולמות בחוץ. אור יום הוא התאורה הטובה ביותר לצילום מוצלח. חשוב שהרקע יחמיא לבגדים, ושהמיקום יהיה מוצל. יש לי רשימת מיקומים אהובים, אליהם אני חוזרת רבות.

ואז מתחיל השלב הקשה: הצילום. בשלב הזה אני צריכה להתחנן ואף לשחד במיני שלמונים את הצלם (סלאש נהג) לצאת איתי למיקום הנבחר ולצלם. למרות אהבתו הרבה אלי, הוא מתבאס מאד לשמש כצלם, וזה הזמן להגיד לו תודה: תודה!
פעמים רבות יש באיזור אנשים שמסתכלים עלינו כאילו נפלנו מהשמים, נו מילא. בשלב הצילום רצוי לצלם כמה שיותר, ומדי פעם לבדוק את התוצאה. כבר למדתי שמה שרואים המסך הנייד נראה אחרת על המחשב וקשה לדעת מראש איזו תמונה תראה טוב. לאחרונה גיליתי את אפליקציית camme שמאפשרת צילום עצמי. הבעיה בצילום עצמי בבית שצריך למצוא פינה שהיא גם אסטטית וגם מוארת מספיק. אבל היתרון שהארון קרוב ושלא צריך לסנג'ר את הצלם\נהג. ככה אני שמה את האייפד כדי לצלם:תיק העגלה משמש כחצובה

העבודה הקשה לא נגמרת בצילום. כשאני מגיעה הביתה אני מורידה את כל התמונות למחשב, ואז מתחילה העבודה המייסרת של בחירת תמונה. לפעמים יש לי עשרות של תמונות ומתוכן אני צריכה לבחור אחת. אני לא יודעת מה יותר קשה: לבחור תמונה טובה מבין המון טובות, או מבין המון בעיתיות... אני נמנעת מלפרסם פוסט שבו יש 7 תמונות דומות רק מפני שהיה לי קשה לבחור, כשאני קוראת בלוגים שעושים זאת, זה תמיד נראה לי מעצבן ומיותר.
בשלב הזה יש לוקים שאני מחליטה לא להעלות, אם בגלל שאין תמונה מוצלחת או בגלל שאני מחליטה שהלוק לא היה מוצלח למרות הכל.


יש המון תמונות, צריך לבחור אחת


סוף סוף נבחרה תמונה! הגיע הזמן לכתוב את הרשומה. תחילה אני משפצרת קצת את התמונה בעזרת אפליקציית פיקאסה. לא, אני לא עושה לעצמי פוטושופ כדי להראות גבוהה\רזה\עשירה יותר, אלא רק משפרת קצת את התאורה וחותכת באלגן מיותר מהתמונה.
ברשומות שלי אני מתמחרת את הלוק. עבור בגדים שטרם תיעדתי, אני שומרת קבלות או רושמת את המחיר על הפתקית. בגדים שתיעדתי כבר מתומחרים ואני מחפשת אותם פה.יש! תמונה מוצלחתנותר להוסיף תגיות ולפרסם. חשבתן שבזה זה מסתיים? מה פתאום!
עכשיו אני מעלה את הרשומה לכל מני רשתות חברתיות, וגם מפרסמת את הלוק בפינטרסט וchictopia.


ואז אני יכולה לנוח - עוד רשומה יצאה לדרך...

והנה הפרטים של הלוק:
מכנסיים - אני תפרתי
חולצה - חנות כלשהי בדיזינגוף סנטר, 70 ש"ח
נעליים - 66 ש"ח, greaze
טבעת - אילי גורן, 80 ש"ח
צמיד - לא זוכרת מאיפה, כ-20 ש"ח

סה"כ: 236 ש"ח


* ולא לשכוח לעקוב אחרי בפייס

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה