חפש בבלוג זה

Translate

9.12.2013

משקפופרים - משהו טוב קורה בחנויות

אני משקפופרית כבר 21 שנה, וככזו תמיד ידעתי שהחלפת משקפיים זה עסק יקר. במשך השנים לא החלפתי יותר מדי זוגות, בעיקר בגלל המחיר. וכשהייתי חייבת (כי המספר השתנה) העדפתי בדרך כלל להחליף רק עדשות ולצאת בנזק משני. 

עד היום, שיטת התמחור המקובלת בחנויות המשקפיים הייתה מחיר המסגרת + מחיר העדשות. מחירי מסגרת מתחילים ב-300 ש"ח וגם מחירי העדשות אינם זולים (כ-150 ש"ח לעדשה במקרה הטוב). תוסיפו לזה שלל ציפויים ושידרוגים לכל עדשה ויצאתם בנזק מינימאלי של 600 ש"ח וזה אם בחרתם במסגרות הזולות. אם רציתם מסגרת אופנתית המחיר נוסק ויכול להגיע לאלפי שקלים. 

אבל המצב השתנה ובפי בשורות! איני יודעת מה שינה את המצב, אבל לפתע החלו צצות להן רשתות שנותנות מחיר קבוע (ונמוך) עבור מסגרת+עדשות ללא תלות במחיר המסגרת או במספר העדשות. הללויה!!

נתחיל בקרולינה למקה שמוכרת כל זוג אופטי ב-300 ש"ח, ואת הזוג השני בחצי המחיר. ככה תוכלו להצטייד גם במשקפי ראיה וגם במשקפי שמש אופטיים במחיר מצחיק. החיסרון: אין להם אופטומטריסט, ואם אתם צריכים בדיקה עשו זאת באופן פרטי. כמו כן לא בכל הדוכנים שלהם יש מכשיר לבדיקת מספר עדשות.


משקפיים שרכשתי בקרולינה למקה

נמשיך ב-XRay, שם תוכלו לרכוש שני זוגות אופטיים במחיר של 500 ש"ח, או זוג אחד ב-300 ושוב את האופטומטריסט תצטרכו לבקר באופן פרטי.


משקפיים שרכשתי ב-xray

אופטיקנה הבינו שאם הם לא ידביקו את הטרנד, לא יהיו להם לקוחות, ויצאו במבצע של משקפיים אופטיות ב-200 ש"ח. אומנם המחיר אטרקטיבי אך ראו הוזהרתם - מדובר במספר מוגבל מאד של מסגרות ובעדשות שאינן כוללות ציפויים ואינן דקות. אם זאת שווה לבדוק. חוצמזה יש להם עוד סט של מסגרות שתוכלו לרכוש (כולל עדשות) ב-490 ש"ח, וסט אחר ששם תוכלו לקבל 2 זוגות משקפיים ב-650 ש"ח (325 ש"ח לזוג, לא רע).

אצל אופטיקה הלפרין יש תמיד מבצעים. בשנים עברו הם תמיד היו הרשת הזולה ביותר, כי תמיד הציעו מבצעים אטרקטיביים. אך הנה הזהרה - המבצעים הנוכחיים שלהם, נשמעים אטרקטיביים, אך אינם כאלה: נכנסתי לרשת ונוכחתי לדעת שיש להם כרגע 2 מבצעים: זוג אחד בחצי מחיר או קנה 3 זוגות ושלם על אחד (לפי התמחור הישן של מסגרת + עדשות). כשבחרתי מסגרת אחת לפי המבצע של חצי מחיר נדרשתי לשלם 1700 ש"ח (!!!!!). ובמבצע השני בחרתי 3 מסגרות ונדרשתי לשלם 2100 ש"ח שזה 700 ש"ח לזוג. בקיצור, אמרתי יפה תודה ויצאתי.

הטרנד המבורך של תמחור אחיד מאפשר לי ולבן זוגי המשקפופר להיות סופסוף הבעלים הגאה של מספר זוגות משקפיים. שימו לב שבדרך כלל המחירים והמבצעים המדוברים טובים רק לבעלי מספר נמוך ורק לעדשות "פשוטות" (כלומר, לא מולטי פוקל, לדוגמא). 

אז רוצו לקנות משקפיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה